PRAKTYCZNE SZKOLENIE Z ZAKRESU LPR

We wtoIMG-20180210-WA0000rek 06 lutego około godz. 16-ej, znależliśmy się na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi, gdzie znajduje się lądowisko Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Więcej …

Licznik odwiedzin

Dzisiaj39
Wczoraj141
Wizyt w tygodniu522
Wizyt w miesiącu3849
Łącznie wizyt357952

VCNT - Visitorcounter

Zagrożenia pożarowe

Mapa zagrożenia pożarowego w lasach

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości 

Pogoda

Zegar

  • OSP Antoniów
  • OSP Antoniów
  • OSP Antoniów
  • OSP Antoniów
  • OSP Antoniów
Sprzęt OSP Antoniów
Wpisany przez admin   
czwartek, 05 kwietnia 2012 21:14

OSP Antoniow

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OSP w Antoniowie od kwietnia 2009 roku zaliczana jest do jednostek typu S-2. Na wyposażeniu posiadamy wóz bojowy GBA 2,5/20 "Star 244" oraz SLR "Nissan Terrano II" wraz z pontonem z silnikiem zaburtowym o mocy 25HP. Do zdarzeń powiadamiani jesteśmy drogą selektywnego wywoływania tzn. syrena alarmowa w Antoniowie zostaje uruchamiana przez dyspozytora Miejskiego Stanowiska Kierowania w Opolu, a także poprzez smsy na telefony komórkowe. Takie rozwiązanie powoduje bardzo szybki wyjazd naszej jednostki do zdarzeń (przeważnie w ciągu 2-5 minut). W skład uzbrojenia osobistego strażaka-ratownika, które służy do ochrony osobistej w czasie akcji ratowniczej wchodzą: hełm strażacki, ubranie ochronne, kominiarka, buty specjalne oraz rękawice. Nasi strażacy wyposażeni są w ubrania popularne specjalne (tzw. UPS, z tkaniny trudnopalnej). Ochronę głowy naszym strażakom zapewniają hełmy PAB FIRE firmy PAB PLASTICA. Aż 5 druhów z naszej OSP ma wyszkolenie na poziomie dowódcy sekcji, a 4 spośród nich posiada wyszkolenie naczelnika, 4 druhów ma uprawnienia do obsługi specjalistycznego sprzętu, 5 druhów z naszej OSP posiada uprawnienia do udzielania pomocy medycznej na poziomie przedlekarskim. Swoje umiejętności potwierdzili zdając egzamin przed komisją państwową. 

foto 11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Charakterystyka posiadanych przez nas samochodów i znajdujący się na nich sprzęt:

 

foto 13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

309[o]76 GBA 2,5/20 "Star 244"

Średni pojazd ratowniczo-gaśniczy na podwoziu STAR 244.Rocznik 1984, karosacja 2005.
Dane techniczne: kabina: 6 os. (1+1+4) zbiornik wody: 2500 l Autopompa o wydajności 2000 l/min Linia szybkiego natarcia 60m Działko wodno-pianowe o wydajności 2400 litrów/min
Wyposażenie:
o radiostacja Motorola GM 360

o radiostacje nasobne Motorola GP 360
o zestaw PSP R-1 (szyny Kramera, deska ortopedyczna)

o pilarki spalinowe do drzewa

o pompa szlamowa Honda

o aparaty ODO Auer

o agregat prądotwórczy

o maszt oświetleniowy z najaśnicami 4 x 500 W
o dodatkowy sprzęt oświetleniowy - najaśnice, przewody, statywy

o drabina rozstawna 12,4 m

o zasobniki ze środkiem pianotwórczym 2x20 l

o odcinki WS-110, W-75, W-52, W-25

o prądownice, rozdzielacze, zasysacze, wytwornice 

o szpadle, łopaty, tłumice

o ostrzegawcze pachołki drogowe 

foto 15  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

309[o]77 SLRr "Nissan Terrano II"

Lekki samochód rozpoznawczo ratowniczy. Najważniejszym zadaniem tego pojazdu jest transport łodzi ratunkowej wraz z załogą. Samochód słuzy rownież do działań z zakresu ratownictwa technicznego oraz do działań rozpoznawczych i prewencyjnych.
Dane techniczne: kabina: 5 os. (1+1+3)
Wyposażenie:

o radiostacja Motorola GM 300

o radiostacje nasobne HYT TC 256

o apteczka PSP-R1

o kamizelki ratunkowe

o megafon

o latarki, pałki świetlne do kierowania ruchem

o ostrzegawcze pachołki drogowe

o pilarka spalinowa do drewna 

o agregat prądotwórczy 

o najaśnice + przenośny statyw oświetleniowy 

 

foto 16 

 

 Łódź 

 
foto 14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zabytkowy GBA 0,8/16 "Mercedes 322"

Średni pojazd ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Mercedes 322. Rocznik 1961 (ciągle na chodzie) Samochód słuzy głównie do celów reprezentacyjnych.
Dane techniczne: kabina: 9 os. (1+2+6) zbiornik wody: 2500 l Autopompa o wydajności 1000 l/min Dwa zwijadła na węże
Wyposażenie: o autopompa 

 


 
Zakres działań naszej OSP
WALKA Z POŻARAMI: o ratowanie ludzi i zwierząt o ratowanie mienia o gaszenie pożarów
RATOWNICTWO MEDYCZNE: o udzielanie poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej o współpraca w czasie udzielania pomocy medycznej przez profesjonalne służby medyczne
RATOWNICTWO TECHNICZNE: o odszukiwanie i uwalnianie ludzi oraz zwierząt uwięzionych w budynkach o udrażnianie dróg i szlaków o otwieranie mieszkań i innych pomieszczeń o wypompowywanie wody oraz innych płynów z obiektów i terenu
RATOWNICTWO EKOLOGICZNE: o skuteczna likwidacja zanieczyszczeń gruntu powstałych podczas drobnych awarii lub wycieków o substancji chemicznych i ropopochodnych o neutralizacja wycieku podczas zdarzeń na drogach
RATOWNICTWO WODNE: o ratowanie ludzi i mienia podczas powodzi o wyciąganie przedmiotów ze zbiorników wodnych o udrażnianie przepływów wodnych 
Oprócz podstawowych zadań ratowniczo-gaśniczych nasza jednostka prowadzi również szereg działań prewencyjno-propagandowych. W ciągu roku organizujemy spotkania członków władz OSP z mieszkańcami naszej miejscowości, pokazy sprzętu i naszej sprawności bojowej, uczestniczymy również co roku w dożynkach gminnych i innych uroczystościach.
Nasi strażacy angażują się również w życie Kościoła i służą pomocą parafii poprzez pomoc w pracach na rzecz parafii.

 

stat4u

 

Joomla 1.5 themes, web hosting blog.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby uzyskac wiecej informacji sprawdz polityke prywatnosci.

Akceptuje ciasteczka z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information