PRAKTYCZNE SZKOLENIE Z ZAKRESU LPR

We wtoIMG-20180210-WA0000rek 06 lutego około godz. 16-ej, znależliśmy się na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi, gdzie znajduje się lądowisko Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Więcej …

Licznik odwiedzin

Dzisiaj39
Wczoraj141
Wizyt w tygodniu522
Wizyt w miesiącu3849
Łącznie wizyt357952

VCNT - Visitorcounter

Zagrożenia pożarowe

Mapa zagrożenia pożarowego w lasach

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Pogoda

Zegar

  • OSP Antoniów
  • OSP Antoniów
  • OSP Antoniów
  • OSP Antoniów
  • OSP Antoniów
Z ŻYCIA NASZEJ ORGANIZACJI
Wpisany przez prezes   
poniedziałek, 23 października 2017 09:16

IMG-20171003-WA0002Czym zajmowaliśmy się dodatkowo w miesiącu październiku, opiszemy poniżej.

W niedzielę 08 października, przeżywaliśmy w naszej parafii ozimskiej dożynki parafialne, w których to oprócz Burmistrza Ozimka Jana Labusa, uczestniczyła też Rada Sołecka wsi Antoniów z Sołtysem Józefem Białeckim na czele, nasz Poczet Sztandarowy OSP oraz Prezes Norbert Halupczok, ludowe zespoły folklorystyczne "Heidi" i "Te Opolskie Dzouchy", a także parafianie. Mszy św. w koncelebrze przewodniczył ks. Proboszcz Marian Demarczyk. W godzinach popołudniowych, odbyło się spotkanie mieszkańców wsi, przy kawie i cieście w sali przy remizie w Antoniowie.

W piątek 13-ego w godzinach południowych, udaliśmy się z Grzesiem do Bielska -Białej, gdzie mieliśmy do odbioru naszą łódź ratunkową, po przeprowadzeniu remontu gwarancyjnego i usunięciu paru usterek, wynikłych podczas jej rocznej eksploatacji w naszej jednostce. Mamy nadzieję, że teraz spełniać będzie ona swoją funkcję ratowniczą w najwyższym stopniu, jaki jest  on możliwy.

W godzinach wieczornych, czterech naszych druhów w osobach Mariana, Janusza, Pawła i Norberta, na prośbę ks. Proboszcza Mariana Demarczyka, uczestniczyła w ostatniej tegorocznej  mszy św. fatimskiej. Związane to było między innymi z obchodami setnej rocznicy obchodów objawień fatimskich. Druhowie nasi, nieśli figurę Matki Boskiej Fatimskiej w uroczystej procesji wokół kościoła.

Natomiast w czwartek 19-go o godz. 14.00, odwiedziła naszą jednostkę Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Ozimku z jej  przewodniczącym, radnym Andrzejem Stasiem na czele. Towarzyszył im także, Prezes Zarządu M-G OSP dh Marek Elis. Komisja zapoznała sie z obecną sytuacją finansowo - sprzętową jednostki oraz potrzebami, jakie nurtują w obecniej sytuacji nasz Zarząd.

W piątek 20-go o godz. 19.00 zebrał się nasz Zarząd, na kolejnym posiedzeniu i zajął się sprawami przede wszystkim finansowymi, związanymi ze zbliżającym się końcem roku, rozliczeniem dotacji finansowej, otrzymanej z Komendy Głównej PSP oraz przygotowaniem jednostki i sprzętu, do zbliżającego się okresu zimowego. Podniesionom też kwestię wymiany naszego wysłużonego Nissana Terrano, na nowszy model w przyzwoitej cenie.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

stat4u

 

Joomla 1.5 themes, web hosting blog.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Aby uzyskac wiecej informacji sprawdz polityke prywatnosci.

Akceptuje ciasteczka z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information